Dzielnica Gdańsk Przymorze: nowe mieszkania

Tymczasem nadzwyczajnego

Miast Gdańsk szybko się rozrasta. Dawniej był to port i kilka mniejszych dzielnic, a obecnie to jedno z największych miast w Polsce. Nic jednak w tym dziwnego, ponieważ to doskonałe miejsce, o wspaniałej lokalizacji. Jest wiele dzielnic, w których można zamieszkać, a na pewno do najciekawszych należy Przymorze. Jak sama nazwa wskazuje, jest blisko Bałtyku.

Odnajdują miejscu ogół blokowiska

Generalnie dzielnica Przymorze jest znana z tego, że znajduje się tam najdłuższy blok mieszkalny w Polsce, czyli tak zwany Falowiec. To chyba najlepsze charakterystyka tego miejsca. Znajdują się tam głównie blokowiska z wielkiej płyty. Do niedawna uważano, że Przymorze to po prostu tak zwana sypialnia. Jednak ten pogląd powoli się zmienia za sprawą nowych inwestycji.

Powoduje to, zaczyna mawiać

Jednak nie chodzi tutaj o nowe budynki mieszkalne, a ogromny nacisk na usługi. Powstają tam liczne centra handlowe, sklepy, markety. Sprawia to, że zaczyna się mówić o zagłębiu handlowym na tym nieco zapomnianym osiedlu. Nie oznacza to jednak, że przestało się budować budynki mieszkalne. Te również powstają, ale bardzo powoli - z powodu ograniczonego miejsca.

Istotnie inwestorzy postawili dilerstwo

Dzielnica powstała w latach 50-tych i 60-tych, więc została już zabudowana ze wszystkich stron przez te nowopowstające. Dlatego właśnie nowe mieszkania nie stanowią zbyt dużego procentu wszystkich ofert, jakie można znaleźć w biurach nieruchomości. Zdecydowanie inwestorzy postawili na handel i trzymają się tego postanowienia. Nowe obiekty handlowe powstają jak grzyby po deszczu.

Zwrócić wgaę

Warto jednak szukać ofert z tej okolicy. Gdańsk Przymorze to ciekawe miejsce, które jest blisko Zatoki Gdańskiej, co na pewno dodaje mu uroku. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wtórny rynek mieszkaniowy. Można znaleźć wiele ofert dotyczących mieszkań w blokach z tak zwanej wielkiej płyty. Niekiedy wśród nich są naprawdę interesujące propozycje.